Прихильники

19.01.22

Ювілеї письменників-краян

 В історії нашого краю є люди, життя і діяльність яких становлять славу нашої землі. Серед них гідне місце посідають письменники. Їхня творча спадщина - це духовний скарб. Своєю творчістю вони збагачують наші серця гідністю, честю, життєвою мудрістю, красою та любов'ю до рідного краю. Пропонуємо вашій увазі знайомство з ювілярами 2022 року – письменниками Голопристанщини, деякі твори яких ми зібрали на постійно діючій поличці «Письменники-краяни святкують ювілей!».

Свій 80-річний ювілей відзначатиме цьогоріч Микола Гомон. Він народився  23 лютого 1942 року в селі  Вільна  Україна Голопристанського району. Дитинство і юність його були нелегкими. Після закінчення школи працював трактористом. Тоді ж він почав писати вірші, оповідання, статті. У 1970  році заочно закінчив факультет журналістики Київського державного університету і  понад 32 роки  очолював редакційний колектив міської районної газети “Таврія” в місті Токмак на Запоріжжі.


З 1970-х років Микола Гомон друкувався у колективних збірниках, альманахах, в обласних газетах “Комсомолець”, “Запоріжжя”, “Запорізька правда”, “Индустриальное Запорожье”. У 1976 році вийшла перша книжка письменника “Тендра”. Степ, море, хліб, сонце і непрості людські долі, під час драматичні, стали визначальними у творчості літератора. Найбільш близькою Миколі Гомону є сільська тематика, він розуміється на стосунках, взаєминах між людьми, а це допомагає йому проникати у їхній внутрішній світ.

Гомон Микола Володимирович – член Національної спілки письменників України з 1979 року. У 2003 році йому присвоєно звання "Заслужений журналіст України",  а у 2016 році Миколі Гомону надано звання "Почесний журналіст України".


 


Олександр Зима народився 8 березня 1937 року в селі Рибальче Голопристанського району. Навчався в Голопристанській середній школі, служив у Радянській Армії на Далекому Сході. Після демобілізації працював робітником у цілинному радгоспі села Мар'ївка Північно-Казахстанської області.

Перші замальовки, вірші, кореспонденції були ще в шкільні роки, а бажання навчитися писати привело Олександра Зиму до Львівського державного університету імені Івана Франка на факультет журналістики. Після закінчення університету в 1964 році його запросили в газету «Молодь України», згодом молодий журналіст очолив у Львові відділ обласної газети «Ленінська молодь», працював редактором  Львівського радіо та телебачення. 

Друкуватися почав 1965 року.

Автором двох книжок, членом Спілки письменників України (1974) повернувся Олександр Зима в майже рідні йому південні краї – до Миколаєва.

У 1983 році Зима написав повість «Терези» та свій останній науково-фантастичний роман «День на роздуми», який присвятив ученим, які відкривають нові види енергії. Автор встиг його закінчити за життя, але вийшов він вже після його смерті – у 1987 році. Наприкінці свого життя письменник почав писати казки: вийшли збірки «Казки Дивогляда» (1981), «Малий поводир» (1985); збірка «Зачарований хлопчик» побачила світ у 1988, після смерті автора. Олександр Зима помер від важкої хвороби у 1986 році, ставши в цьому ж році членом Спілки письменників СРСР.

2022 – ювілейний рік і для Марії Ярової. Вона народилася 4 серпня 1937 року у робітничій сім’ї у місті Гола Пристань. Навчаючись у школі, почала писати вірші, оповідання. Після десятирічки вступила до Херсонського медичного училища. Опісля працювала акушеркою, медсестрою.

Згодом закінчила факультет журналістики Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка, трудилася в Каланчацькій районній газеті «Слава праці». Пізніше 20 років присвятила бібліотечній справі – очолювала централізовану бібліотечну систему Голопристанського району.

Протягом багатьох років друкувалася на сторінках газети «Заповіти Леніна» (пізніше – «Голопристанський вісник», «Тронка»), в обласних та всеукраїнських часописах.

 З-під пера Марії Пантеліївни вийшли чудові твори – понад тридцять книг для дорослих, підлітків та дітей.  У її творчому доробку значна кількість творів історичної та краєзнавчої тематики, романи, художні нариси, повісті, оповідання для дітей та дорослих, гумористичні оповідання, поезія, фантастика.

Марія Ярова – член Національної спілки журналістів України, член Херсонської обласної організації письменників.


Немає коментарів:

Дописати коментар